Group 39886 (1)
מעבר דירה יכול להיות משימה לא פשוטה, אך עם תכנון והכנה נכונים, זו יכולה להיות גם חוויה מרגשת ונטולת מתחים. בין אם אתם עוברים ברחבי העיר או ברחבי הארץ, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפוך את המעבר שלכם לחלק וחלק ככל האפשר.

תכנון מראש

לפני שאתם מתחילים בהתארגנויות למעבר, כדאי להקדיש זמן לתכנון המעבר. מומלץ אפילו לבנות מעין ״ציר זמן״ של משימות חשובות ולתכנן תאריכים מציאותיים לכל אחד מהשלבים.

התחילו מוקדם

אל תבנו על הרגע האחרון! תמיד יש בלת״מים והפתעות, תהיו מאורגנים מראש ומקסימום יהיה לכם זמן לקפה לפני המעבר (קשה להאמין שיהיה ליותר מזה…)

אם אתם מתכננים מעבר דירה בתקופת שיא (כמו בחופש), כדאי שתדאגו מראש לספקים כמו חברת הובלה מומלצת במחירים הוגנים.

למיין, ולזרוק!

אחד הבונוסים הטובים ביותר במעבר דירה (חוץ מהדירה החדשה עצמה כמובן…), זו ההזדמנות לזרוק כל מה שלא הכרחי, לא השתמשתם בפריטים הללו זמן מה? יאללה, לפח וחסל! זה הזמן לתרום לכאלו שיהנו וישתמשו, ואפשר גם למכור ביד 2 פריטים במצב מעולה.

לארוז חכם

היערכו מראש עם כל הציוד הדרוש לאריזה: אריזות קרטון בכל הגדלים, סרטי אריזה (קנו כמות גדולה מספיק), טושים ועיתונים ישנים.

חלקו את אזורי האריזה שלכם על פי סדר הסידור שלכם בבית החדש, כך, בהגעה לדירה החדשה, יידע המוביל לאן לשייך את הארגזים בהתאם לחדרי הבית (מטבח, חדר שינה, חדר ילדים, מקלחת ועוד). הוסיפו גם הערות חשובות כמו דברים שבירים או עדינים שיוכלו להגיע בשלום לדירה החדשה.

אל תעמיסו את הארגזים. מפתה מאד לארוז את כל החדר לקרטון אחד מסודר אבל חשבו על הרגע שתצטרכו להרים אותו. הוא עלול להיפתח וכל הציוד שבתוכו – ייהרס. לכן, שמרו על ארגזים במשקל סביר (גם אם יהיו הרבה כאלו), זה מה שישמור לכם על הדברים.

נקו את הכלים וכבסו את הבגדים לפני שאתם מכניסים אותם לקרטון או שקית האריזה. כך, עם פתיחתם בדירה החדשה תוכלו להניח אותם ישירות בארון המתאים ולא תעמדו שעות נוספות לנקות אותם.

לסיכום, מומלץ להשקיע מחשבה לפני האריזה ולהתנהל עם אסטרטגיה נכונה שתקל על הפריקה בדירה החדשה. בארגזים נפרדים אחסנו בגדי חורף וקיץ (כך תוכלו לפרוק ראשית את הלבוש המתאים לעונה), ארזו לפי חדרים וסמנו בבירור על כל ארגז לאן הוא שייך. מומלץ לסמן חדרים שונים בצבעים בולטים מלבד הכיתוב כדי שהסבלים ידעו לפרוק בחדר המתאים.

פריטים שבירים כדאי לארוז עם ״פצפצים״ ונייר להגנה.

הובלה מקצועית

נכון, הובלה זה סיפור יקר. אבל חברת הובלות מקצועית יכולה יכולה להפוך את המעבר שלכם להרבה יותר קל ופחות מלחיץ. אם מתארגנים מראש, יש מספיק זמן לקרוא ביקורות ולשמוע המלצות וכמובן, לפנות למספר חברות הובלה ולבצע השוואת מחירים.

תקשורת

קל לשכוח, כי זה נראה מובן מאליו שיש אינטרנט וחשמל בדירה הקיימת. אבל במעבר דירה, חשוב לדאוג להתקנת התשתיות אפילו פרק זמן לפני המעבר דירה על מנת לוודא שאכן הכל עובד כשורה. מלחיץ ומתסכל להיכנס לדירה ללא מים, חשמל, גז או אינטרנט.

במידה ומדובר בדירת יד 2, אם מבצעים את העברת החשבונות בצורה מסודרת מראש נמנעים גם מתשלומי עמלה מיותרים.

ארגז ״היום הראשון״

ארזו קופסה של פריטים חיוניים שתצטרכו ביום ובלילה הראשון בבית החדש. הארגז יכיל את מוצרי הבסיס שלכם כמו: מוצרי טיפוח, בגדים להחלפה, מצעים, חטיפים, אם יש לכם ילדים גם צעצוע או דובי אהוב. את הקופסא יש לסמן באופן בולט להשגיח שהיא נמצאת במקום נגיש בבית החדש.

הכנת הדירה החדשה

הכנת הדירה החדשה כוללת את כל הפעולות שיאפשרו לכם להיכנס אליה ברגל ימין. לצד משימות קריטיות כמו ניקיון הדירה שלא ניתן לוותר עליה בשום אופן, יש משימות נוספות שצריך לשקול על פי צורך כגון הדברה, צביעה, שיפוץ, תיקון צנרת או אינסטלציה ועוד.

 

קבלת תשובה?

לשאלות נוספות נשמח לענות באופן אישי

רכישת דירה זו חוויה יקרה. החדשות הטובות הן שאפשר לחסוך ולהתנהל במסגרת תקציב מוגדרת.
אנחנו אוהבים לשנוא מיסים, אבל לעיתים עדכוני המיסים באים לטובתינו. ב-2023 רשות המיסים עדכנה את מדרגות המס
למה עדיף שלא לחתום על זכרון דברים? מה זו בדיוק הערת אזהרה? ומדוע כדאי להבין מה תפקידן של ועדות התכנון?
דירה ראשונה מלהיבה במיוחד כיוון שהיא מסמלת התחלה חדשה ויציבות. אבל, יש מצב שההתלהבות הזו, היא הטעות הראשונה?